Ezgi Mola’dan ‘annelik’ açıklaması: ‘Hastalıklı ama dünyanın en güzel şeyi’

Oyuncu Ezgi Mola, Nilay Örnek’in YouTube’da yayınlanan ‘Nasıl Olunur’ adlı podcast yayınına konuk oldu.

Çocukluğuna dair konuşan Ezgi Mola, “İlginç bir ailede büyüdüm. Benim annem ile babam birbirine bayılmazdı. Bunu da paylaşmak istiyorum ben de o pürüzsüz hayattan gelmiyorum. Bizi sevdiler hep çok ama kendi içlerinde çözmeye çalıştıkları sıkıntılar o ailenin içine sirayet ediyordu ister istemez. Herkesin çocukluğu gibi benim çocukluğum da çok kolay değildi” dedi.

‘O ÇOCUK AKLIMLA SORUNLARLA NASIL BAŞ EDEBİLECEĞİMİ BULMAM BURADA OTURMAMIN SEBEBİ’

Mola, sözlerine, “Üzülmekten korktuğum için ‘Acaba olayları hafifleterek, komik bir şeyler çıkarabilir miyim?’ yöntemini seçtim. Terapistim, bu bulduğum yöntemi başarabilmiş olmamın çok büyük bir şans olduğunu söylemişti bana. Ben de şimdi 6-7 yaşlarında bir çocuk gördüğümde onu hafife almamanın çok kıymetli olduğuna inanıyorum. O çocuk aklımla sorunlarla nasıl baş edebileceğimi bulmam aslında burada oturmamın sebebi” diye devam etti.

‘OĞLUMUN CİNSİYET EŞİTLİĞİNE ÖNEM VEREN BİR İNSAN OLMASI İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM’

Oyuncu, “Oğlun Can için neler yapmak istiyorsun?” sorusunu da yanıtladı.

Mola, “Hastalıklı ama aynı zamanda dünyanın en güzel şeyi annelik. Ölüyorum ona, çok büyük bir aşk yaşıyorum. Birkaç arkadaşım, ‘İyi ki senin oğlun oldu, erkeklerin böyle annelere ihtiyacı var’ dedi. O kadar hoşuma gitti ki. Kadına daha nezaketli davranan, cinsiyet eşitliğine önem veren, centilmen bir insan olması için elimden geleni yapacağım. Yediği önünde yemediği arkasında paşa çocuğu olmasını istemiyorum” ifadelerini kullandı.

Oyuncu Ezgi Mola, 8 Mayıs’ta Mustafa Aksallı ile evlendi. Oyuncu, 23 Kasım 2023 tarihinde de oğlu Can’ı kucağına aldı.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir