Murat Sancak’tan TFF’ye istifa çağrısı!

Adana Demirspor’un eski başkanı Murat Sancak, Trabzonspor – Fenerbahçe maçının disiplin sevklerinin açıklanmasının ardından sosyal medyadan bir açıklama yaptı.

Murat Sancak, açıklamasında TFF ve tüm kurullarını istifaya davet ettiğini söyledi.

Murat Sancak’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şu şekilde;

“Güçlünün TFF’si, emirle karar veren disiplin kurulu, çeteleşmiş MHK, adil karar veremeyecek, tahkim, futbolseverler nezdinde yok hükmündesiniz artık.”

“KORKAK VE EYYAMCI!”

“Ben daha önce söylemiştim, seyirci sahaya inmemeli, inerse futbolcu refleks olarak karşılık verir. 4 büyük kulüp için de söylemiştim. Benim görüşüme katılıyorsan, disiplin talimatını değiştirir ondan sonraki olayları o karara göre sonuçlandırırsın. Önceden olmuş bir disiplin suçu öncekiler gibi karara bağlamak ve müteakip eden salı günü sevk ve ilk perşembe günü karar vermek mecburiyetiniz varken, keyfi olarak 13 gün sonra sevk etmek ve üstelik tedbirsiz olarak karar vermeniz, ne kadar korkak ve eyyamcı olduğunuz ortaya çıkmıştır.”

“TFF VE TÜM KURULLARI İSTİFA”

“Misyonunuzu tamamladınız, gitmiyorsanız, sizin yöneticilerinize sesleniyorum, onuru şerefi olan bu yönetimde kalmaz, kalan sizlerde bu trajikomik karara ortaksınız. Fenerbahçe büyük camiadır, onları da töhmet altında bıraktınız, bu yanlış karar da onları rahatsız eder. Fenerbahçe ligden çekilmesin ya da kupa maçını oynasın diye şirinlik yapıyorsanız, ne Fenerbahçe camiası yutar ne de futbolseverler. TFF VE TÜM KURULLARINI İSTİFAYA DAVET EDİYORUM. Düşün futbol camialarının yakalarından, bütün futbol takımları yöneticilerine bu liglerde figüran olmayın, sesiz kalırsanız, siz de figüran olarak kalacaksınız, BİR FUTBOLSEVER AÇIKLAMASI”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir